Rozliczenie projektu o wartości 4,8 mln zł

Kuźnia Jawor SA  wytwarza wysokiej jakości elementy kute, które trafiają do branży motoryzacyjnej, górniczej i maszynowej w Polsce i za granicą.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży motoryzacyjnej, Spółka wdrożyła rozwiązania umożliwiające produkcję wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych do kolumn sterowniczych w samochodach osobowych. Produkowane części stanowią krytyczny element bezpieczeństwa pojazdu, wymagają szczególnego nadzoru i uwagi w trakcie produkcji oraz rozwinięcia zaawansowanych technik ich wytwarzania i zapewnienia powtarzalności.

Wdrożenie nowych rozwiązań było możliwe dzięki dotacji przyznanej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, którą Spółka pozyskała samodzielnie. Naszą rolą była analiza projektu o wartości 4,8 mln złotych i wskazanie ścieżki jego skutecznego rozliczenia. Zaproponowaliśmy kompleksowe rozwiązania, które pozwoliły z sukcesem zrealizować dużą inwestycję.

W ramach projektu opracowana i wykonana została linia badawcza (docelowo produkcyjna) do obróbki cieplnej z monitorowaniem poszczególnych parametrów procesu produkcyjnego. Dzięki temu Spółka opracowała produkt spełniający potrzeby branży motoryzacyjnej i zbudowała na nim swoją przewagę konkurencyjną oraz pozyskała nowych klientów.