Ponad 900 tys. zł dotacji z PARP

Grupa IBC to dwie połączone kapitałowo i organizacyjnie spółki. Specjalnością IBC Polska F&P SA jest oferta handlowa, natomiast IBC Euroserwis specjalizuje się w usługach serwisowych. Grupa świadczy szeroki asortyment usług zaopatrzeniowych dla producentów piwa i napojów oraz hoteli, pubów, minibrowarów, restauracji i firm cateringowych. W gronie stałych klientów spółki są m.in. takie firmy, jak Starbucks, Coca-Cola, Pizza Hut, AmRest, Kompania Piwowarska czy Heineken, Tyskie oraz Warka.

Pozyskaliśmy dla spółki IBC F&P dofinansowanie na projekt o wartości 905 tys. zł, którego przedmiotem było wdrożenie unikatowego systemu zarządzania B2B oraz planowania instalacji i sprzedaży. Dofinansowanie pochodziło z Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, naszą rolą był również monitoring prawidłowej realizacji i finalne rozliczenia projektu, co osiągnięto z powodzeniem.

Wdrożenie systemu zarządzania pozwoliło Grupie IBC zautomatyzować proces obsługi sprzedażowej urządzeń wraz z ich serwisowaniem. Dzięki temu przyspieszono proces obsługi, ograniczono do minimum czynnik błędu ludzkiego oraz będące w obiegu dokumenty. W wyniku zwiększenia efektywności podejmowanych działań, poprawie uległa wydajność zasobów i znacząco ograniczono koszty działalności, co wpłynęło dodatnio na wyniki finansowe spółki.