2,5 mln zł dotacji na projekt turystyczny

Huta Szkła Kryształowego Julia jest cenionym na świecie producentem wysokiej klasy kryształów, które trafiają na rynek krajowy i najbardziej wymagające rynki zagraniczne. To jedna z niewielu działających w Polsce hut szkła, z bogatą tradycją i historią sięgającą połowy XIX wieku.

Pozyskaliśmy dla Huty Szkła Kryształowego Julia dofinansowanie na poszerzenie oferty o usługi turystyczne i zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu. Projekt o wartości ponad 2,5 mln zł został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2007-2013.

Dzięki realizacji projektu Huta Julia stała się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku. Podniosło to znaczenie przedsiębiorstwa dla gospodarki regionu, a bazujące na nowej usłudze działania promocyjne pozwoliły zwiększyć świadomość marki w kraju i wyjść z poszerzoną ofertą na rynki zewnętrzne. W efekcie wprowadzenie nowej usługi przyczniło się do umocnienia pozycji rynkowej przedsiębiorstwa oraz pozyskanie nowych klientów.

Wprowadzona usługa „Świat kryształu” pozwala turystom pod okiem przewodnika i animatorów poznać trudną i zanikają sztukę ręcznej produkcji kryształów.